• kontakt@animedlab.pl

Zapoznaj się z pojęciami stomatologii. Cz. I

Zapoznaj się z pojęciami stomatologii. Cz. I

W poniższym tekście przybliżymy najbardziej znane pojęcia związane ze stomatologią. Bardzo często wiele osób nie do końca rozumie na czym polegają zabiegi lub procesy stomatologiczne, tutaj można uzyskać wiedzę z zakresu wielu zagadnień współczesnej dentystyki.

Profilaktyka i higiena

W tym przypadku chodzi o regularne wizyty u dentysty, gdzie usuwa się kamień i osad nazębny. Jest to jedna z podstawowych czynności w dbaniu o piękny i zdrowy uśmiech, zapobiega także próchnicy i innym chorobom jamy ustnej. Do tego koniecznie trzeba dodać codzienne nawyki higieniczne w domu, czyli staranne szczotkowanie, nitkowanie i używanie odpowiednich past i szczoteczek.

stomatologia kraków

Piaskowanie

Piaskowanie to zabieg wykonywany przy pomocy specjalnego urządzenia, które wyrzuca z siebie bardzo cienki strumień mieszanki wody, powietrza i dwutlenku sodu. Ma to na celu usunięcie osadu z kawy, herbaty i papierosów. Zabieg ten jest bezbolesny, nie wymaga się przy nim użycia środka znieczulającego, jest bardzo bezpieczny dla pacjenta i szeroko stosowany dla poprawy estetyki uzębienia.

Skaling

To zabieg profilaktyczny i leczniczy, wykonywany za pomocą aparatu ultradźwiękowego. Lekarze dentyści polecają wykonanie tego zabiegu co 6 miesięcy, ponieważ działa zapobiegawczo przeciw paradontozie i odsłonięciu szyjek. Zęby po zakończeniu zabiegu zostają wypolerowane, zatem zapobiega to ponownemu osadzeniu się osadu nazębnego. Ten zabieg także jest bezbolesny, nie wymaga zastosowania środków znieczulających. Lakowanie zębów. Jest to zabieg polegający na uszczelnianiu bruzd i zagłębień zębowych w zębach stałych. Tego typu miejsca ciężko wyczyścić szczoteczką, a to sprzyja rozwojowi próchnicy, a zabieg lakowania temu zapobiega. Fluoryzacja. Może być wykonywana u dzieci i u dorosłych. Zabieg ten polega na powlekaniu zębów substancją z dużą ilością fluoru.

Stomatologia estetyczna

Są to zabiegi typu: wybielenie zębów, nakładanie biżuterii nazębnej, korony i mostki porcelanowe, licówki kosmetyczne, korygowanie kształtu uzębienia, wybielanie kosmetyczne. Wszystkie te zabiegi pomagają w zachowaniu pięknych i równych zębów, które staną się chlubą dla każdego. To wszystko sprawia, że stajemy się bardziej pewni siebie i mamy wyższa samoocenę.

Udostępnij:

Zobacz