• kontakt@animedlab.pl

POZNAJ DZIEDZINY STOMATOLOGII 2

POZNAJ DZIEDZINY STOMATOLOGII 2

Stomatologia zachowawcza

To oczywiście mówiąc prostym językiem zwykłe leczenie próchnicy. Próchnica to najbardziej rozpowszechniona choroba, gdy chodzi o zęby i bakterie z nimi związane. bakterie, które znajdują się w jamie ustnej będą niestety wpływać na uszkodzenie szkliwa zębów wytrącając związki wapnia. W ten sposób tworzyć się będą ubytki, które nieleczone prowadzić mogą nawet do utraty zębów. Stomatologia zachowawcza ma nam dawać możliwość odbudowy oraz poprawy wyglądu zębów i czasami także prowadzić może do rekonstrukcji zniszczonych koron zębowych. Przy początkowej minimalnej próchnicy zaleca się remineralizację zębów oraz ich lakierowanie. Przy próchnicy, która będzie bardziej zaawansowana będzie można stosować światło – utwardzalne wypełnienie kompozytowe. Szeroka paleta barw wypełniaczy oraz jakość wykonania daje nam szansę na odbudowę zęba w naturalnym kolorze. Dzięki temu zapobiegać będzie można rozprzestrzenianiu się problemów i cieszyć się można pięknym uśmiechem.

stomatologia kraków

Endodoncja

Długotrwały proces próchnicowy nie tylko będzie nasze szkliwo niszczył, ale może również prowadzić do głębszych zmian w tkankach zęba. Jeśli dojdzie do takich poważnych zmian będzie konieczne leczenie kanałowe. To najlepsza metoda leczenia zębów, gdy miazga ulega już zmianom, które są nieodwracalne. W takim leczeniu będzie konieczne zdjęcie rentgenowskie, które pozwoli nam określić jaka jest długość kanału zębowego. Po oczyszczeniu kanałów korzeniowych będzie można je wypełnić i w ten sposób korzenie będą chronione przed dalszym rozwojem bakterii.

Pedodoncja

Pedodoncja to taka dziedzina, w ramach której leczenie będzie dotyczyć dzieci. Chodzi o ząbkowanie i jego zaburzenia, leczenie zębów mlecznych jak i stałych, które nie są dojrzałe. Oczywiście będzie to również dotyczyć profilaktyki próchnicy i profilaktyki ortodontycznej. Poza leczeniem kompleksowym zębów mlecznych i stałych należy uczyć dziecko właściwych nawyków higienicznych. Na pierwszą wizytę adaptacyjną watro z dzieckiem udać się już w momencie gdy nawet nic nie boli. Wtedy jeszcze bez stresu dziecko będzie mogło poznać lekarza i potem, gdy już jakieś problemy się pojawią dziecko będzie bez problemów chętnie udawało się do takiego lekarza.

Udostępnij:

Zobacz