• kontakt@animedlab.pl

Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

Dziedzina ta zajmować się będzie poprawianiem wszystkich niedoskonałości na zębach i twarzy. Piękny uśmiech może świadczyć między innymi o naszym zdrowiu. Mając świadomość, że zęby są równe, białe i piękne również będziemy bardziej pewni siebie i otwarci. Braki w uzębieniu, ukruszenia i starcie powierzchni zębów prowadzić może miedzy innymi do wad zgryzu. Jest to związane również z tym, że będą dalej pojawiać się zniekształcone rysy twarzy. Pacjenci skarżą się na nierówne oraz wykrzywione zęby. Wszystkie te problemy powodują, że będziemy się także rzadziej uśmiechać.

stomatologia kraków

W zakres stomatologii estetycznej wchodzi wybielanie i usuwanie przebarwień.

Na początku lekarz będzie usuwał z zębów kamień oraz osad, a następnie nałożony będzie ochronny żel na dziąsła i utwardzony przez lampy UV. Kolejnym krokiem jest żel wybielający, które naświetlony jest specjalną lampą. Jeśli chcemy mieć lepsze efekty takich działań będzie można taką czynność powtarzać kilka razy. Zabieg wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym nie będzie bolesny w pełni bezpieczny i nie będzie powodował również uszkodzeń na zębach. Nie powinien również powodować problemów ze zniszczonymi zębami.

Piaskowanie

To metoda, która będzie nam gwarantować oczyszczanie zębów i przestrzeni międzyzębowych przez użycie specjalnego proszku wprowadzonego pod dużym ciśnieniem. Piaskowanie dokładnie usuwa osady, które powstawać będą w wyniki picia kawy czy palenia papierosów. Usuwanie kamienia nazębnego Przy użyciu ultradźwięków usuwanie kamienia stanie się łatwiejsze. można także zastosować specjalne rozwiązania, które zagwarantują nam skuteczne polerowanie naszych zębów. Zabieg taki nie będzie wiązał się z bólem co bardzo ważne. Poprawa i korekta kształtu zębów. W tym celu stosować można różnorakie metody w zależności od tego jakie potrzeby ma dany pacjent.

Najpopularniejsze to :

Konturing – to zabieg, w ramach którego nadaje się zębom pożądany kształt i odpowiedni wygląd. Dentysta po dokłądn ym badaniu jamy ustnej będzie wykonywał korekcję długości albo też kształtu zębów. W tym celu szlifuje się zęby przy użyciu specjalnych wierteł diamentowych oraz innych materiałów, które mogą mieć ścierny charakter.

Licówki – to cienkie nakładki, które przykleja się na widoczne powierzchnie. Ich celem będzie ukrywanie pęknięć czy trudnych do usuwania przebarwień.

Udostępnij:

Zobacz