• kontakt@animedlab.pl

Najbardziej nielubiane zabiegi STOMATOLOGICZNE

Najbardziej nielubiane zabiegi STOMATOLOGICZNE

Mimo, że współcześnie stomatologia ma już wiele nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym będzie można walczyć z bólem i tak większość pacjentów traktuje wizytę u dentysty jako duży problem i najczęściej związany jest z tym silny strach, który u niektórych może się nawet przeradzać w panikę. Okazuje się jednak, że mamy takie zabiegi, co do których mamy mniejsze obawy oraz takie, których będziemy się bardzo mocno obawiać.

stomatologia kraków

1. Ekstrakcja zatrzymanej ósemki

To chyba taki zabieg, którego każdy nie lubi. Jest to bardzo nieprzyjemny zabieg, który będzie związany z rozcinaniem dziąsła oraz uciążliwym dłutowaniem, by dało się wyciągnąć tego uszkodzonego zęba.

2. Usuwanie zębów trzonowych w stanie zapalnym

Jeśli w zębach pojawia się stan zapalny to jednocześnie pojawia się poważny problem, którego rozwiązanie nie będzie takie proste. usuwanie takiego zęba jest bardzo nieprzyjemne i tutaj nawet znieczulenie niekiedy nie będzie dawało wystarczającej ochrony.

3. Dewitalizacja miazgi w leczeniu kanałowym

Z otwieraniem komory zęba wiąże się najczęściej silny ból, który będzie również przy nakładaniu pasy dewitalizacyjnej. Te czynniki decydują o tym, że trucie zęba to taki zabieg, który jest bardzo nielubiany i dlatego większość osób stara się go unikać.

4. Znieczulenie miejscowe, czyli igłą w dziąsło

Okazuje się, że bardzo wiele osób w ogóle obawiać się będzie wizyty u dentysty, ponieważ nie tyle boją się samego zabiegu, ale będą się już obawiać przygotowywania znieczulenia i wbijania igły w dziąsło.

5. Resekcja wierzchołka korzenia zęba

Odcięcie wierzchołka korzenia zęba to zabieg, który ma sam w sobie wydźwięk straszny i dlatego już wiele osób będzie się tego obawiać. Osoby, które brały udział w specjalnym badaniu bardzo często wskazywały ten zabieg na taki, którego bardzo się boją.

6. Otwarty kiretaż kieszonek dziąsłowych

To zabieg, który będzie związany z nacięciem i odwarstwieniem dziąsła, dzięki czemu nastąpi odsłonięcie szyjki zębowej. Dlatego ten zabieg będzie wiązał się niekiedy z pewnym nie dyskomfortem i wiele osób się go obawia.

7. Borowanie bez znieczulenia głębokich ubytków próchnicowych

Tutaj jak wiadomo może się pojawić również poważny ból. Jednak większość badanych mówi, że nieprzyjemne jest między innymi dezynfekowanie oraz osuszanie oczyszczonego ubytku z pomocą silnego strumienia powietrza.

Udostępnij:

Zobacz